HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Kancelaria gjermane Angela Merkel i ka imponuar BE-së qëndrimin në lidhje me zgjerimin, që të pranohet vetëm Kroacia e asnjë shtet tjetër, shkruan gazeta...

Raporti i Freedom House: Shqipëria ka shumë për të bërë

Freedom House publikoi sot raportin e përvitshëm me titullin "Vendet në Tranzicion 2010". Në këtë raport,16 faqe i kushtohen Shqipërisë ku një pjesë të...

Mafia ruse mësyn pronat në bregdet

Pas interesimit të tyre për troje të paluajtshme, vërshojnë mbivendosjet në brigjet e Vlorës dhe Sarandës “Mafia” ruse mbërrin fuqishëm në Shqipëri, teksa po synon...

Nje vit pas zgjedhjeve, Berisha: Vendi drejt integrimit. PS: Vendi ne krize

TIRANË- Një vit nga mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme, Partia Socialiste kujton mazhorancën se vendi është në krizë të thellë politike, e jo vetëm....

Grabiti 6.3 milione leke ne hotelin ku punonte,zbulohet nga Facebook

Ish-ekonomisti i një hoteli në qendër të Tiranës dërgohet në gjyq me akuzën e vjedhjes së 6.3 milionë lekëve të reja, me anë të...

Aksident tragjik, vdes aktori i Korçës Perika Gjezi

KORCE-  Një aksident ë rëndë rrugor i ka marrë jetën aktorit të Teatrit të Korcës, Perika Gjezi. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja...

Dëshmon në Itali ish-shikasi “Remzi Hoxha”

Autoritetet e drejtë sisë italiane kanë ekzekutuar tri letër-porositë e gjykatës së Krimeve të Rënda, për llogari të procesit penal ndaj tre ish-shikasve të...

Samiti i Prizrenit, Sejdiu propozon krijimin e minishengenit ballkanik

Liderët e katër shteteve të rajonit gjatë takimeve bilaterale në Prevallë të Prizrenit, kanë theksuar nevojën e thellimit të bashkëpunimit, veçanërisht në sektorin e...

Iraku dhe Afganistani: Arme falas nga Shqiperia

TIRANE-Në 20 shtator të vitit 2006 Shqipëria i ka dhuruar municion luftarak Afganistanit dhe Irakut. Konkretisht bëhet fjalë për 500 mijë copë fishekë të...

Bleona Mata: Hetuesit serish ne Zapod

Ekspertë të Krimeve të Rënda janë ngjitur sërish në fshatin e thellë Zapod të Kukësit për të vijuar hetimet për gjetjen e Bleona Matës....

Arratiset nga burgu i Lezhës, kapet në Tiranë

TIRANE - Arrestohet në kryeqytet një person i shumëkërkuar për grabitje, i arratisur një javë më parë nga Burgu i Lezhës, ku vuante dënimin...

PD akuzon Ramën: tentoi të bllokonte vizat

Mazhoranca akuzoi sot opozitën se në mënyrë të qëllimshme tentoi të bllokojë procesin e liberalizimit të vizave, por dështoi. Deputetja Arenca Trashani ftoi deputetët socialistë...

Te fundit