Home Aktualitet Defekt në rrjetin e ndricimit, mbyllet një galeri në Kalimash

Defekt në rrjetin e ndricimit, mbyllet një galeri në Kalimash

561
0

Mesditën e sotme galeria jugore e  tunelit të Kalimashit është mbyllur. Shkak sipas specialistëve është bërë një defekt i rrjetit elektrik i cili bën të mundur furnizimin me drita të tunelit.

“Sot në orën 11:45 në njërën nga dhomat teknike të galerisë jugore të tunelit të Thjerrës, ku janë të instaluara transformatorët dhe sistemet bakc up të energjisë, ka ndodhur një avari teknike, duke shkaktuar zjarr, si pasojë e djegies së një baterie”, tha Arminda Qylfaku, zëdhënëse e ministrisë së Transporteve.

Nderkohe për shkaqe sigurie galeria jugore është mbyllur per rreth 30 minuta për tu pastruar e më pas për të rinisur qarkullimi i të gjitha automjeteve.Lëvizja ka vazhduar normalisht në galerine tjetër e cila është mbikqyrur nga forca policie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here