HYRJE Autorët Postime nga Lajmetshqip

Lajmetshqip

4989 POSTIME 84 KOMENTET

Jeremiq: Kosova ka prapa superfuqitë

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka vlerësuar se “ditë të vështira janë para nesh në luftën për Kosovën”. “Megjithëse kemi ditë të vështira...

Audi A4 me version sportiv?

Audi planifikon që në treg të plasoj automobilin më të vogël sportiv i cili do të bazohet në modelin koncept R4, por ende nuk...

Produkt 28: Po pergatitemi per albumin e pjekurise

Pasi mbyllën preokupimet e tyre në televizion, tre djemtë e grupit “Produkt 28”, Fabiani, Turi dhe Albani, i kanë hyrë punës për...

Berisha:Bashkëpunim me opozitën për integrimin

Kryeministri Berisha i ka bërë sërish thirrje opozitës të bashkëpunojë në proceset integruese të vendit duke theksuar se Shqipëria është hapave historike. Duke...

Është vëzhguar se si shimpanzat shkruajnë në gjethe

Shinpanzat të cilat jetojnë në savanen e Afrikes perendimore është zbuluar se janë duke i bërë hapat e parë në zbulimin e shkrimit. Shimpanzat...

Maradona kërkon WC luksoze

Diego Maradona ka kërkuar tualet luksoz gjatë kohës sa do të mbahet Kampionati Botëror i Futbollit, thuhet në një kërkesë të Federatës së Futbollit...

Interi feston fitoren e Champions League

Inter rekordesh – kjo skuadër që Jose Mourinjo ka ndërtuar arriti të fitonte Kupën e Italisë, kampionatin dhe në mbrëmjen e Madridit edhe Ligën...

Fillojne punimet ne autostraden Vermicë-Merdare

Buldozerët dhe makineria e rëndë e kompanisë Bechtel&Enka nuk pushuan për asnjë çast, derisa ministri i Transportit, Fatmir Limaj, inspektonte punimet në autostradën Vermicë-Merdare....

Rriten aplikimet per pasaporta biometrike

Një milion pasaporta biometrike parashikohen të prodhohen deri në fund të këtij viti. Zv.ministri i Brendshëm, Ferdinand Poni, në një intervistë për Alsat, konfirmon...

Te fundit