HYRJE Sociale

Sociale

Sociale

HYRJE Sociale

Matura 2012, publikohen programet e reja orientuese

Çelet zyrtarisht Matura Shtetërore 2012. Ministria e Arsimit shpalli dje programet orientuese në faqen zyrtare të Agjencisë Kombëtare të Provimeve. Për herë  të parë...

Çmimi i ujit për Tiranën, zyrtarizohet rritja me 36 %

Enti Rregullator i ujit mori dje vendimin përfundimtar mbi aplikimin e bërë nga Ujësjellësi i Tiranës për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm....

Pamundesia per pasaporte, serisht kalim nga mali per ne Greqi

Kushtet e vështira ekonomike dhe pamundësia për të patur një pasaportë biometrike si shumica e shqiptarëve, detyron dhjetra persona të hyjnë ilegalisht në Greqi....

Bashkia Vlorë, aktivitetete të shumta për 99 -vjetorin e Pavarsisë

Në kuadër të festave të nëntorit, bashkia e Vlorës ka organizuar një sërë aktivitetesh kulturore e artistike. Sipas kreut të drejtorisë së programit dhe...

Bashkia, miraton Planin Urbanistik, Xhaminë dhe sheshin “Skënderbej”

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar me votat e maxhorancës projektin që i hap rrugë fillimit të hartimit të Planit të Përgjithshëm Urbanistik të...

Karta e studentit, Basha firmos me rektorët e universiteteve

Tashmë të gjithë rinjtë që studiojnë në Tiranë do të kenë në dorë kartën e studentit, një dokument ky që do të ofrojë lehtësi...

Pedofilia, vajzat 2 orë rrëfim si i shfrytëzoi ‘babai monstër’

Seanca e rradhës në Gjykatën e Shkallës së Parë në Korcë për “babain moster”, ka vijuar me dëshmitë e vajzave. 51-vjecari Pëllumb Mullai akuzohet...

Zbulohen lëndë kimike në pelenat e fëmijëve

Jashtë standardeve dhe të falsifikuara. Bëhet fjalë për produkte që duhet të jenë sterile, pasi kanë kontakt direkt me trupin. Situata bëhet edhe më...

Shpërndahet formulari A3, nesër nis plotësimi

Formulari A3 sot është shpërndarë në të gjithë shkollat për t`i dhënë mundësinë atyre që ende nuk kanë fituar të drejtën për të studiuar...

85 vjeç në gjykatë për divorc

Një martesë mbi 20 vjeçare cilësohet nga të gjithë si një martesë e suksesshme, por nuk mund të themi kështu për një çift të...

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Vasillaq Vangjeli

Aktori i njohur i humorit Vasillaq Vangjeli ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare mbrëmë në spitalin Ushtarak pasi vuante nga sëmundja e diabetit. Ka...

Studentët e rinj, si do të bëhet regjistrimi përfundimtar

Të gjithë fituesit për ciklin e parë të studimeve me kohë të plotë në universitetet publike duhet të regjistrohen nga dita e hënë, datë...

Te fundit