Home Sociale Bashkia Vlorë, aktivitetete të shumta për 99 -vjetorin e Pavarsisë

Bashkia Vlorë, aktivitetete të shumta për 99 -vjetorin e Pavarsisë

985
0

Në kuadër të festave të nëntorit, bashkia e Vlorës ka organizuar një sërë aktivitetesh kulturore e artistike. Sipas kreut të drejtorisë së programit dhe zhvillimit në bashkinë e Vlorës Ilir Metaj, 99 -vjetori i Pavarsisë pritet me promovime librash të autorëve vlonjat, koncerte me këngë të të gjitha rrymave muzikore, premiera në teatrin “Petro Marko” ,por edhe aktivitete sportive.

Ndërsa në kuadër të kësaj dite nuk do të mungoj dhe vizita e kreut të vendit, presidentit Bamir Topi.
Metaj është ndalur për median dhe në projektet e 100- vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë, festë e cila ka nisur të hedh hapat e para, ndërsa i ka bëre thirrje kryeministrit për ëe shumë mbështetje .
Aktivitet e shumta për festat e nëntorit priten te nisin qe prej datës 26 nëntor deri më 29, duke i dhëne qytetit nje atmosferë ndryshe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here