HYRJE Shendetesi

Shendetesi

Shendetesi

HYRJE Shendetesi

Stina e Verës “armiku” i zemrës, çfarë shënjash nuk duhet të neglizhoni!

Askush nga ne nuk është imun nga problemet me zemrën në këto ditë që sa vijnë e bëhen më të nxehta. Vapa është “armiku”...

Disa rregulla të thjeshta për të shmangur rrudhat nga fytyra juaj

Shumë femra pas ditës së lodhshme mezi presin që të shkojnë në shtrat për të fjetur dhe harrojnë kurën e obligueshme para gjumit. Nuk...

Vajza ja sekreti i bukurisë për gjithë jetën

Femrat e vuajnë shumë çështjen e të pasurit një lëkurë të bukur dhe të re për gjithë jetën, por me kalimin e viteve, të...

Ja pse duhet te konsumojme mjalte cdo dite

Mjalti është antibiotiku më i shëndetshme që mund të konsumoni në mëngjeset tuaja dhe përveçse është shumë i shëndetshëm është dhe shumë i shijshëm...

Efektet negative te konsumimit te tepert te sheqerit

Shumë studime tregojnë se konsumi i tepërt i sheqerit është i dëmshëm për organizmin dhe nxit shfaqjen e shumë sëmundjeve. Por jo gjithmonë arrijmë ta...

Mjeket apel: Mos konsumoni bathe, rrezikoni jeten

Mjekët apelojnë popullatën për të mos përdorur bathën si ushqim, pasi përdorimi i saj shkakton probleme shëndetësore. Në disa zona rurale të Fierit mjeku hematolog...

Peshkopi, 100 persona te helmuar nga embelsirat

Rreth 100 persona, mes tyre 50 fëmijë janë helmuar në Peshkopi. Ngjarja është regjistruar në qytetin e Peshkopisë ku spitali rajonal është populluar prej 3...

Orgazma e femrave, zbulohet formula e eksitimit

Orgazma e femrave ka qenë prej shekujsh një mister. Për më shumë se një shekull studiuesit janë përqëndruar në studimin e vaginës dhe klitorit....

Studiuesit! Femijet qe qeshin me shume jane me te zgjuar

Sipas nje studimi te CNN Iternational, të qeshësh sjell përfitime për shëndetin. Të qeshësh të bën mirë për zemrën, shëndetin në përgjithësi si edhe për...

Eleminoni rrudhat e qafes ne menyre natyrale

Për shumë femra rituali i bukurisë dhe përkujdesjes kufizohet vetëm tek pjesët më të dukshme të trupit siç janë fytyra, duart apo flokët, por...

Si te pergatisni parfum ne kushte shtepie

Ngritja e temperaturave e ditëve të fundit ka bërë që shumë njerëz të heqin dorë nga rrobat dimërore dhe të veshin gjëra gjithmonë e...

Pjepri dhe vetite kuruese

Pjepri është frut që rritet në verë, plot shije, lëng dhe aromë, por edhe me veti kuruese që nuk i keni ditur më parë. Ky...