HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Ja kush eshte izraeliti qe eshte ndaluar me akuzen per spiunazh

Pajisja elektronike e sekuestruar shtetasit izraelit Yoram Frig, është e mbështjellë me mister, për shkak se policë dhe prokurorë nuk kanë qenë në gjendje...

Hetimet ndaj Shullazit, ish-ministri Tahiri pritet te deshmoje ne prokurori

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, pritet të paraqitet ditën e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dhënë deklarime para dy prokurorëve...

Trafiku i armëve Serbi-Shqipëri-Greqi, flet gruaja gjermane: Si më futen ne kurth shqiptaret

Aliki Buratzi është e vetmja shtetase e huaj që vuan dënimin në burgun e grave 325, ose i njohur ndryshe si burgu “Ali Demi”. Teksa ...

Senatori Robert Torriceli: Eshtë e qartë se rusët po perpiqen te ndërhyjne në zgjedhje

Senatori demokrat amerikan Robert Torriceli, në një interviste per Vizion Plus, i ka bërë thirrje Shqipërisë të jetë shumë e kujdesshme dhe e vëmendshme,...

Vlore, pallati i projektuar 13-katesh, do te shembet me tritol

Pallati i projektuar për 13 kate në bulevardin kryesor të Vlorës do të shembet me shpërthim të kontrolluar. Inspektorë të IKMT-së ishin dje në vend...

Ja e verteta e fotos se Xhafaj me Enverin

Ka ngjallur interes fotoja e shumëpërfolur e ditëve të fundit ku deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj shfaqet në tribunë në krah të ish-dikatorit...

Transport i lendeve te rrezikshme? Gazetari sqaron opinionin

Nje qytetar ka denoncuar me video shqetesimin e tij se ne mesnate, ne unazen e Elbasanit ne drejtim te Librazhdit ka pare nje karvan...

Tahiri pershendet policet pas largimit

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, ku u mësua edhe emri i ministrit pasardhës, Saimir Tahiri zhvilloi një tur takimesh me efektivët e...

Bashkia Tirane: Dita e Veres mes luleve dhe ballokumeve

Bashkia e Tiranës thotë se kryeqyteti do të duket ndryshe këtë 14 mars, mes lulesh, zogjsh dhe ballokumesh. Festa do të nisë në orën...

Dita e Veres ne Elbasan

Dita e Verës shënon rigjallërimin e natyrës dhe ngazëllimin e shpirtit njerëzor. Ndoshta për këtë arsye kjo festë i ka rezistuar shekujve për të...

Gazetari Artan Hoxha implikon Kryeministrin Rama: Ke qene te hoteli i Balilit

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bere nje deklarate te forte ne rrjetet sociale. Ai thotë se Kryeministri Edi Rama ka qenë tek kompleksi “Santa...

Moratoriumi i Gjuetise, shtohen shpendet ne vend

Efektet pozitive të moratoriumit të Gjuetisë, sipas  Ministrisë së Mjedisit i tregon  Censusi Kombëtar i Shpendëve Migratorë. 165,268 shpendë shtegtarë, rreth 66 mijë më...

Te fundit