Home Kosova Pavaresia e Kosoves, Thaçi dhe Mustafa sot në Tiranë

Pavaresia e Kosoves, Thaçi dhe Mustafa sot në Tiranë

482
0

Kreu i LDK-së Isa Mustafa dhe kreu i PDK-së dhe i Qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi Ditën e Pavarësisë së vendit do ta kalojnë në Tiranë.
Zyrtarë nga kabineti i kryeministrit Thaçi kanë bërë të ditur se Thaçi nesër do të bëjë përurimin e objektit të ri të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Tiranë.
Kreu i Prishtinës, ndërkaq, do të marrë pjesë në ceremoninë që e organizon Bashkia e Tiranës me rastin e emërtimit të një rruge të kryeqytetit shqiptar me emrin “Ibrahim Rugova”.

Previous articleOlldashi: Jemi mobilizuar per te mbajtur rruget nacionale te hapura
Next articleKosova në festë, Tirana me rrugën “Ibrahim Rugova”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here