Home ShowBiz Olti Curri dhe Rosela Gjylbegu, debatojne me tone te ashpra

Olti Curri dhe Rosela Gjylbegu, debatojne me tone te ashpra

844
0

olti-curri-roselaNjë debat me tone të ashpra ka lindur mes këngëtares Rosela Gjylbegu dhe opinionistit Olti Curri.

Sjellja e Olti Currit në jurinë e të rinjëve në ‘’Këngën Magjike’’ duket se e ka revoltuar këngëtaren shkodrane.

Roselës nuk i ka pëlqyer fatkti që Olti gjendet në panelin gjykues dhe këtë mospëlqim e ka shprehur me të një statusi në rrjetin social Facebook.

‘’Po të paktën Sardi ka mbaruar kompozicion motër, është artist, po ai balena aty që bën si kompetent në të gjitha fushat e s’ka lënë njeri pa sharë e ofenduar vetëm e vetëm për të marrë ca “like” e si del e keqja që ka brenda vetes. Ah, mjerë ne, mjerë ne!”0 ky është postimi i Roselës në Facebook.
Por sigurisht që pas statusit të Roselës nuk ka munguar edhe reagimi i Oltit, ku ka qenë tepër i ahpër.
Por ky reagim gjithë mllef nuk ka kaluar pa u vënë re nga opinionisti i cili duket se ia ka kthyer me të njëjtën monedhë Roselës: “Vajze e urte siç te etiketojne ne opinion, qe e tille nuk je, se kam akoma ne vesh sharjet dhe ofendimet e tua qe as nje fshesaxhije te turnit te trete qe ka dy muaj pa marre rrogen, nuk ja lejon dinjiteti.E gjitha per nje koment (bloggerat kete pune kane, do i ndjek, do nuk i ndjek, per fustanin tend ne nje festival te RTSH-se.
Ti dhe vetem ti, ne lufte te perhereshme me kilet dhe me dietat, per te cilat ke folur publikisht, nuk duhet te etiketosh askend balene.
Te ma kishte thene Ermonela Jaho, do me skuqej faqja edhe do vihesha ne siklet nga linjat e saj te prera dhe elegante.Por ti jo, se mjafton te kerkosh ne youtube nje foto tenden dhe duket sikur po hapet katalogu i fermes se derrkucave “Çufo topolaku” .
Te prezantojne si kengetare e shkelqyer, por kete shkelqimin tone kur na e thone, nuk e marr vesh mire, kam frike se shkelqen nga yndyra.
Meqe i hyre lojes se permendjes se peshesh, jam me i stervitur ne kete fushe, se shendeti im eshte tashme çeshtje kombetare, ndaj po te pergjigjem vetem per epitetin ne fjale.
Sa per pjesmarrjen time ne juri, nuk kam çfare te them, sinqerisht nuk di çfare te them, sepse e vendosi z Gjebrea, nje njeri qe ka bere histori ne muzike dhe festivale.
Do thoja edhe dy fjale per nje nate qe kembengulje dhe me sillje Kejsin e embel ne tavoline qe te nderhynte te beje nje tekst kenge me mua…por me siguri do kesh harruar ose ke qene e pire duke pare mllefin ne koment.
Suksese dhe te fala mikut te familjes Arvizu…” – është kundërpërgjigjur Olti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here