HYRJE Teknologji

Teknologji

Teknologji

HYRJE Teknologji

Super jahti Azzam le pas ate te Abramovich

Superyacht Azzam është jahti më i madh në botë, me një gjatësi prej 180 metra. Jahti u ndërtua nga ndertuesi i jahteve luksoze Lürssen,...

Boeing 787 Dreamliner fillon fluturimin

Pas shumë vuajtjeve dhe vonesave, Boeing 787 Dreamliner është certifikuar për të fluturuar nga Administrata Federale e Aviacionit dhe Agjensia Europiane e Sigurisë së...

Apple renditet për herë të parë në Top 10 të listës Fortune

Apple është renditur për herë të parë në Top 10 e listës Fortune 500 të këtij viti, duke u ngjitur në vendin e gjashtë. Ajo...

Google ndryshon logon per 100-vjetorin e pavaresise se Shqiperise

Shqipëria është një vend i vogël, por me një histori të madhe.Vendi u shtyp nga Perandoria Osmane për 500 vjet! Po, 5 shekuj. Së...

Avioni amerikan ipersonik X-51A, deshton ne testim

Testi i fluturimit dështoi për aparaturën hipersonik X-51A. E bën të ditur këtë areonautika ushtarake amerikane, duke saktësuar që, një defekt ka penguar ndezjen...

IPhone 5 prezantohet ne shtator

Sipas thashethemeve të fundit, duket se Apple po përgatit prezantimin e iPhone-it të ardhshëm në një event special që do të mbahet të mërkurën...

Arrestohen nga Interpoli hackerat e Anonimous

Interpoli raporton se janë arrestuar 25 anëtarë të dyshuar të grupit ndërkombëtar të hakerëve Anonimus. “Operacioni demaskimi” ishte ndërmarrë në disa qytet në Evropë dhe...

Google proteston kunder SOPA

Shtimi i një linku apo mesazhi ne një faqe kompani per të protestuart legjislacionin mund të duket si një gjest i pavlefshëm. Kjo nuk...

iPad 2 mat te rrahurat e zemres

A keni dashur ndonjëherë ta dini nëse ju kishit një rrahje normale të zemrës kur ju ushtroni? Fatkeqësisht, monitoruesi i rrahjeve të zemrës mund...

Microsoft, Yahoo dhe AOL aleancë kundër Google dhe Facebook

Tre gjigantë të botës së internetit Microsoft, Yahoo dhe AOL kanë formuar një aleanca kundër Google dhe Facebook sa i takon shërbimit të reklamave....

Testohet treni i shpejtësisë së lartë Pekin- Shangai

Kinezët kanë udhëtuar sot për herë të parë në bordin e një treni me shpejtësi të madhe që lidh Pekinin me Shangain, në një...

Logo kitare e Google krijon stuhi ne web

Kitara elektrike e Google ka krijuar nje stuhi ne web dhe lëshoi një valë të krijimtarisë, me përdoruesit qe krijonin tingujt e tyre te...

Te fundit