Home Teknologji Kompania Apple prezanton i-Pad 2

Kompania Apple prezanton i-Pad 2

683
0

Edhe pse gjendja e tij shëndetsore nuk ka qënë e mire kohët e fundit, pronari i Apple, Steve Jobs ka prezantuar sot produktin më të ri të Apple, iPad 2 në një konferencë në San Francisko

Siç pritej, iPad 2 është më i shpejtë (me proçesor dual core) , me dyfishin e performancës së CPU-s si dhe me një grafik 9 herë më të mirë se parardhesi i tij. Trashësia është një tjetër risi në iPad 2 ku nga 13.4 mm është zvogëluar në 8.8 mm

Që në fillimet e tij Apple iPad ishte një produkt mjaft i suksesshem, duke arritur më tepër se 15 milion shitje që nga data e lansimit, duke sjell kështu në arkat e kompanisë nje xhiro totale rreth 9.5 miliard dollarë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here