Home Teknologji Reklamimi ne celularin Android po pushton tregun shume shpejt

Reklamimi ne celularin Android po pushton tregun shume shpejt

671
0

Nje raport i ri nga Millennial Media, (gusht 2010 Mobile Mix), tregon se pajisjet Android jane duke pare nje periudhe te arte ne kerkesat e reklamave. Te dhenat jane bazuar ne nje vleresim te rrjetit te reklamave Millennial qe arrin 63 milione perdoruesve mobil Web ne Amerike – rreth 81 per qind te popullsise.

Qe nga fillimi i vitit, kerkesa e reklamimit Android ka pare nje rritje 996 per qind. Kjo eshte e mire per 26 perqind te aksioneve Millennial’s smartphone OS ne rrjetin e tyre. Apple ende udheheq rrugen, me nje pjese prej 29 per qind te aksioneve.

Android eshte ende duke u afruar me Apple IOS, por dallimi eshte duke u ngushtuar shume shpejt. Pajisjet me Android jane shumezuar dhe ku ka sy (dhe gishta per te klikuar) dollare reklamash priren ta ndjekin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here