Wednesday, May 31, 2023
Home Blog Page 506
Kryeministri Berisha i ka bërë sërish thirrje opozitës të bashkëpunojë në proceset integruese të vendit duke theksuar se Shqipëria është hapave historike. Duke folur në seancën plenare kryeministri Berisha theksoi se do respektojë çdo qëndrim të opozitës...
Shinpanzat të cilat jetojnë në savanen e Afrikes perendimore është zbuluar se janë duke i bërë hapat e parë në zbulimin e shkrimit. Shimpanzat në pytje janë duke përdorur vegla sikur laps dhe duke vepruar me ato në mënyra...
Diego Maradona ka kërkuar tualet luksoz gjatë kohës sa do të mbahet Kampionati Botëror i Futbollit, thuhet në një kërkesë të Federatës së Futbollit të Argjentinës, e publikuar në një gazetë të Afrikës së Jugut. Legjenda e futbollit botëror, Maradona...
Inter rekordesh – kjo skuadër që Jose Mourinjo ka ndërtuar arriti të fitonte Kupën e Italisë, kampionatin dhe në mbrëmjen e Madridit edhe Ligën e Kampioneve. Kështu, për herë të parë pas 45 vjetësh, Inter fiton kupën me veshë...
Buldozerët dhe makineria e rëndë e kompanisë Bechtel&Enka nuk pushuan për asnjë çast, derisa ministri i Transportit, Fatmir Limaj, inspektonte punimet në autostradën Vermicë-Merdare. Nuk ishte e qartë nëse kjo dinamikë e punës ishte sa për t’i rënë në...
Një milion pasaporta biometrike parashikohen të prodhohen deri në fund të këtij viti. Zv.ministri i Brendshëm, Ferdinand Poni, në një intervistë për Alsat, konfirmon se deri më tani kanë aplikuar mbi 650 mijë shtetas për pasaportën biometrike, ndërsa numri...