Home Sport Cana ndeshje te shkelqyer kundra Milan, mbron shoket ndaj Mexes

Cana ndeshje te shkelqyer kundra Milan, mbron shoket ndaj Mexes

594
0

cana-lorikLorik Cana ishte madhështor, jo vetëm për paraqitjen e tij në fushë, por edhe kur i kërkohet të mbrojë shokët e tij, aq sa ai ishte ndër ata që u konfrontua me Mexes, pas çmendurisë së francezit ndaj Maurit. Paraqitja e “luftëtarit” shqiptar, i cili, nëse nuk do të kishte qenë për ndeshjen perfekte të Parolos, do të kishte ndarë vendin e parë të podiumit me Klosen. Cana u vlerësua nga “lalaziosiamonoi” me notën 7: “Eviton Menezin që të kalojë topin nga e djathta e preferuar, ndonëse në rastin e golit, Loriku nuk kishte faj. Pjesa tjetër e ndeshjes është perfekte, nuk i lejon kurrë hapësirë rivalit francez, nuk i lejon të bëjë asnjë centimetër pa qenë i kontrolluar prej tij dhe në fund meriton duartrokitjen e tifozë lacialë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here