Home ShowBiz I burgosuri akuzon: Beyonce dhe Jay Z, agjente te FBI

I burgosuri akuzon: Beyonce dhe Jay Z, agjente te FBI

587
0

beyonce-jayz-fbiNjë person i quajtur Richard Dupree Jr. ka dërguar një akuzë në Gjykatën e Kalifornisë, përmes të cilës kërkon dëmshpërblim prej 2.5 miliardë dollarësh, nga pesë yje të muzikës. 

Në fakt, Dupree Jr. është një i burgosur, i cili thotë se Beyonce, Jay Z, Rihanna, Chris Brown dhe Kanye West ia kanë vjedhur mbi 3.000 këngë që ai i ka shkruar prapa hekurave. 

Sipas Huffington Post, ai pretendon se Beyonce dhe Jay Z punojnë për FBI-në dhe në këtë mënyrë kanë pasur akses në shkrimet e tij në burg, nga të cilat janë incizuar mijëra këngë. 

Akuzuesi thotë se çifti i famshëm ua ka shitur këngët dhe tekstet e tij edhe yjeve të tjerë të muyikës dhe ata kanë përfituar miliona nga shitja e tyre. 
Personi i quajtur Dupree Jr. i cili ndohet në burg pretendon se i janë shkelur të drejtat e autorit dhe meriton dëmshpërblim prej 2.4 miliardë dollarësh. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here