Home ShowBiz Hollywood bëhet gati per çmimet Oscar

Hollywood bëhet gati per çmimet Oscar

674
0

Dielli ka lindur në Hollywood dhe ne jemi vetëm disa orë larg nga ardhja e yjeve në qilimin e kuq te Oskar.

Në mëngjes, punëtorët kane bërë punimet e fundit në përgatitjen e ngjarjes, e cila është mundesuar nga Akademia e Arteve të Filmit dhe Shkencave.

Ceremonia Oscar për këtë vit është vendosur te jepet online në ABC nga Qendra Hollywood dhe Highland Center në Los Angeles të dielën, 26 shkurt.

Prezantuesit për ceremoninë përfshijnë Sandra Bullock, e Gwyneth Paltrow, Morgan Freeman, Owen Wilson, i Will Ferrell dhe Zach Galifianakis, Michael Douglas, Tina Fey, e Kermit, e Miss derrkuc, Halle Berry, e Bradley Cooper, Chris Rock, e Tom Cruise, Penelope Cruz, Cameron Diaz, Tom Hanks, Angelina Jolie, Rose Bryne, Milla Jovovich, Ellie Kemper, Jennifer Lopez, Melissa McCarthy, Wendy McLendon-Covey, Maya Rudolph, Ben Stiller, Kristen Wiig dhe Emma Stone.

Në Academy Awards 2012  do të shfaqet një performancë e re nga Cirque du Soleil, e cila do të shfaqë kasten me te madhe që eshte mbledhur ndonjëherë për një akt të vetëm. Performanca do të shoqërohet me muzikë nga nominuesi per Oscar, kompozitori Elfman Danny. Kjo do të shënojë herën e dytë qe Cirque du Soleil ka kryer gjatë një emisioni televiziv Academy Awards.

Oscar.com gjithashtu eshte blogu zyrtar Oskar, i cili do të shfaqë prirjet e modës ne qilimin magjik dhe këshilla nga kuzhinier dhe ekspertë të jetesës për pritjen e ngjarjes me te shenuar, Oskar.

Websiti gjithashtu ka një faqe sociale te medias, e cila shfaq komente nga fansat duke përdorur #Oscars and #OscarBuzz

Ngjarjen mund ta ndiqni live ne:

http://www.ontheredcarpet.com/livevideo?id=7968556

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here