Home Bota Pilotet turq paralajmerojne avionin rus para se ta qellonin (Video)

Pilotet turq paralajmerojne avionin rus para se ta qellonin (Video)

587
0

russian-jet-crashKy është momenti dramatik kur pilotët luftarakë turq paralajmërojnë avionin rus të tërhiqen para se ta sulmojnë.

Një regjistrim audio është publikuar sot nga “The Mirror”. Aty dëgjohet momenti kur turqit i thonë pilotëve të ndryshojnë drejtim.

“Forca ajrore turke është duke folur. Keni hyrë në hapësirën ajrore turke. Ndrysho drejtim për në jug menjëherë”, raporton “Mirror”.

Por disa sekonda më vonë , avioni u qëllua duke u rrëzuar. Kjo ka shkaktuar një krizë të madhe mes Turqisë dhe Rusisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here