Home Aktualitet Tragjedi ne Gramsh: 3 te ndekur nga shembja e nderteses

Tragjedi ne Gramsh: 3 te ndekur nga shembja e nderteses

602
0

GRAMSH- Orët e vona të mbrëmjes së sotme tre persona kanë humbur jetën në qytetin e Gramshit. Mësohet se këta të fundit kanë qenë duke nxjerrë hekur në një ndërtesë tek godina e ish-rezervave të shtetit, në fshatin Bratilë të komunës Kodovjat.

Shembja e ndërtesës së amortizuar, ka zënë brenda saj 3 viktimat, Altin Elezin 37 vjec. Nazif Bojën 22 vjec dhe Dritan Hoxhollin 28 vjec. Këta të fundit kanë udhëtuar drejt fshatit Bratilë me makinën e 28-vjecarit Hoxholli.

Viktimat po tentonin të nxirrnin shufra hekuri, duke shembur soletën e ndërtesës, e cila i ka zënë poshtë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje, por pa mundur tu vijë në ndihmë tre viktimave, pasi kanë gjetur vdekjen e menjëhershme, nga plagët e marrë.
(m.a/BalkanWeb)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here