HYRJE Sociale

Sociale

Sociale

HYRJE Sociale

Policia bashkiake, “gjobe” me bicikleta

Ditët e fundit në të gjithë Tiranën shihen policë bashkiakë që patrullojnë me biçikleta. Shërbim i ri ka tërhequr jo pak vëmendjen e qytetarëve. “Patrullimi...

Rama: Prioriteti yne, ekonomia e dijes

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë këtë të premte në Global Positive Forum, një event i organizuar në Paris nën kujdesin e presidentit Manuel...

Rama: Viti Mbarekombetar i Skenderbeut

Vendimi i parë i qeverisë së re është shpallja e Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, dhe nëpërmjet një statusi në Facebook kryeministri Rama jep detaje...

“Gambero Rosso”: Pazari i Ri, me i miri ne Ballkan

“Gambero Rosso”, një nga revistat më prestigjioze të gastronomisë italiane, që prej 20 vitesh ofron guida të restoranteve, verërave, vajrave të ullirit dhe pjatave...

Princi saudit viziton Durresin

Është ankoruar në Portin e Durrësit mesditën e së premtes një nga jahtet më luksoze, Kingdom 5KR, që është në pronësi të Princit Alwaleed...

Veliaj: Deri ne fund te mandatit rikonstruktim per te gjitha bibliotekat

Pavarësisht investimeve të shumta të Bashkisë së Tiranës gjatë kësaj periudhe, për kryebashkiakun Erion Veliaj investimi për rikontruksionin e bibliotekave të lagjeve është një...

Aplikimet ne universitete, perfundon faza e pare

Procesi i aplikimeve për fazën e parë të konkurrimit në universitete ka përfunduar. Sipas Ministrisë së Arsimit, sivjet ka më shumë kuota sesa aplikantë. “Numri...

Azilekerkuesit, Franca dhe Gjermania kthen 157 shtetas

Kthehen nga vendet e Bashkimit Europian, kryesisht Franca dhe Gjermania disa shqiptarë që kishin kërkuar azil për motive ekonomike, apo shëndetësore. Në harkun kohor të...

Ekstradim me garanci. Ndryshimi ligjor rrezikon procesin

Një ndryshim në dukje i parëndësishëm, në Kodin e Procedurës Penale të hyrë në fuqi prej 1 gushtit, rrezikon ekstradimin në Itali dhe në...

Veliaj: Sensibilizim neper shkolla per perballimin e emergjencave civile

Bashkia e Tiranës ka nisur aksionin më të ri në kryeqytet që ka të bëjë me ofrimin e ndihmës ndaj çdo emergjence, si në...

Legalizimet, ndryshon ligji

Qeveria do të ndryshojë ligjin për t’i hapur rrugë legalizimit të rreth 160 mijë objekteve informale, të cilat kanë probleme dhe nuk mund të...

Shkolla fillon ne 11 shtator, shperndarja e librave ne 25 gusht

Dita e parë e shkollës për nxënësit e sistemit parauniversitar, këtë vit do të jetë data 11 shtator. Ndërkohë, Ministria e Arsimit ka përcaktuar...

Te fundit