Home Sociale Princi saudit viziton Durresin

Princi saudit viziton Durresin

600
0

Është ankoruar në Portin e Durrësit mesditën e së premtes një nga jahtet më luksoze, Kingdom 5KR, që është në pronësi të Princit Alwaleed Bin Talal Alsaud, biznesmen, filantropist saudit dhe anëtar i familjes mbretërore saudite.

Mësohet se Princi ka qenë në bordin e jahtit dhe do të qëndrojë disa ditë në Shqipëri, ku mendohet se do të ketë dhe takime të rëndësishme.

Princi Alwaleed Bin Talal Alsaud, sipas revistës “Forbes”, ka një pasuri prej 17.7 miliardë dollarë dhe renditet i 45 në listën e më të pasurve në botë.

[portfolio_slideshow]

Previous articleProjekti “Uje 24 ore”, BERZH financon 30 mln euro
Next articleRama prezanton ministrat. Kabinet më i vogël

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here