Home Bota Ylli i “Fast & Furious” humb jeten ne nje aksident me makine

Ylli i “Fast & Furious” humb jeten ne nje aksident me makine

664
0

paul-walkerPaul Walker, ylli i Fast & Furious, ka vdekur në një aksident të zjarrtë me makinë në veri të Los Angeles.
Walker, 40 vjec, ishte pasagjer në makinën e një shoku, kur ai u rrëzua të shtunën pasdite, tha një deklaratë në faqen e aktorit. Publicist i tij, Ame Van iden, konfirmoi vdekjen e tij për Associated Press.
Deklarata thotë Walker kishte qenë në këtë zonë për të marrë pjesë në një ngjarje bamirësie për organizatën e tij Reach Out.
“Ne … jemi të tronditur dhe të pikëlluar përtej besimit me këtë lajm,” thoshte deklarata.
Departamenti sherifit te Los Angeles County tha se kishte gjetur një makinë të kapluar në flakë, kur ata janë përgjigjur një raporti të një përplasjeje në komunitetin e Valencia. Dy personat e gjetur në makinë u shpallen te vdekur në vendngjarje.
Santa Clarita Signal raportoi se një Porsche e kuqe u përplas me një shtyllë ndricimi dhe pemë dhe shpërtheu në flakë.
Walker kishte punuar në Fast & Furious 7 në kohën e vdekjes së tij. Ai gjithashtu luajti në dramen Hours, që do të dalë këtë muaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here