Home ShowBiz Vellai i Gentes: “Nuk me besohet”

Vellai i Gentes: “Nuk me besohet”

2160
0

Genta e “BB” dhe i dashuri Rubensi, prezantoheshin me foto hot dhe kërkonin eksperienca të reja me çifte të tjera.

Hobin e saj për të lundruar në rrjetet sociale në internet, Genta e BB 5 e ka pohuar vetë me gojën e saj në spektakël gjatë qëndrimit në lojë, ndërsa ka treguar se e gdhinte gjithë natën duke çatuar në facebook. Por pothuaj askujt s’do i shkonte mendja se 22-vjeçarja nga Babani i Devollit, të ishte më shumë e avancuar dhe se moshataret e saj që jetojnë në Tiranë. Disa foto “hot” të botuara në faqet rozë të gazetave e në site të ndryshme kanë zbuluar anën tjetër të saj. Në skedën e saj prezantuese para hyrjes në BB, ajo pohoi se fotografitë ishin një nga hobet e saj, përveç librave dhe muzikës. Ndaj për historinë e fotove gjysmë nudo, që tashmë po qarkullojnë në internet, tregon i dashuri i saj prej pesë vitesh, Rubensi. Pasioni i tyre i përbashkët për të realizuar foto artistike, dhe profili i përbashkët që kishin në rrjetin social erotik prej dy vitesh me emrin “Çifti i çmendur”.

Rubens, para një jave u publikuan disa foto provokuese të Gentës, ku pozonte me të brendshme. Ç’mund të thuash?
Unë u ndjeva i shokuar, kur pashë foto të Gentës në qarkullim. Më erdhi realisht keq për të në këtë rast, dhe mendoj që ajo do të bëhet shumë keq kur të dalë nga loja dhe të përballet me këtë fakt.
Ti ke qenë në një lidhje me Gentën prej 5 vitesh, ishe në dijeni të fotove të tilla?
Po, kam qenë në dijeni, pasi unë dhe ajo i kishim pasion fotot në përgjithësi dhe sidomos fotot artistike. Kemi realizuar shumë foto bashkë, pasi unë dhe Genta kemi pasur një histori dashurie vërtet plot aventura, dhe fotot ishin një pjesë e aventurave tona.

Ndërkohë dimë që këto foto provokuese të Gentës janë marrë nga një rrjet social që quhet “fuckbook”. Ç’mund të na tregosh më shumë?
Po, e vërtetë që fotot i kishim hedhur unë dhe Genta para dy vitesh në profilin tonë të përbashkët që kishim në rrjetin social “fuckbook”. Ne ishim pjesë e këtij rrjeti social me emrin “Çifti i çmendur”, dhe e administronim të dy.

Si u ndjeve kur i pe të botuara, të kishte shkuar mendja që ato mund të zbuloheshin nga dikush tani që Genta është pjesë e një “reality”?
Në fakt, siç e thashë, s’u ndjeva fare mirë, madje m’u duk një guxim i tepruar nga gazetat. Ne e kishim hapur atë profil për qejfin tonë, duke qenë se jemi shumë të rinj dhe s’ka asgjë të keqe në ketë mes. Tashmë ai profil nuk ekziston më, pasi e çaktivizova. Mund të them që ekzistonte dhe një profil tjetër ndërkohë, ishte me të njëjtin emër dhe aty kishim hedhur mbi 30 foto.

Çfarë është ky rrjeti “fuckbook”, ka shumë shqiptarë në të?
Ky është një rrjet social i ngjashëm me facebook, dhe ku njerëzit zbulojnë anën e tyre seksuale apo joshëse me foto të tilla provokuese. Ka vërtet shumë shqiptarë të regjistruar në këtë rrjet social.
Pse ky pasion juaji për të realizuar foto të tilla, pse i bënit këto foto?
Nuk do flas në asnjë rast për të treguar më shumë si dhe pse janë bërë ato foto. Se në të vërtetë më vjen keq për Gentën, nuk kam pse t’i hedh akoma benzinë zjarrit.

Fantazia e Gentës për t’u shfaqur e shfrenuar në “fuckbook”

Më shumë sesa realizimi i fotove provokuese, ku shfaqej dhe fantazia seksuale e Gentës, bëri përshtypje fakti se pse ajo i kishte hedhur këto foto në rrjetin social “fuckbook”, prejnga u morën fotot. Në pozat e sipërpërmendura, ajo u shfaq vetëm me të brendshme, duke treguar edhe të pasmet e saj. Në fotot që kanë ekzistuar prej dy vitesh në këtë rrjet, ajo pozon në pozicione të ndryshme seksuale njësoj si një pornostar. Në rrjetin fuckbook, janë të regjistruar miliona njerëz nga e gjitha bota, ku presupozohet që janë pa tabu dhe komplekse për të shfaqur nëpërmjet fotove anën e tyre seksuale, dhe të krijojnë lidhje të reja vetëm për seks. Një nga filozofitë e këtij rrjeti është se çdo gjë që është fantazi, këtu bëhet realitet”, dhe është komentuar si një nga rrjetet e duhura për personat e dhënë pas seksit.

Elton Gjalpi, vëllai 20-vjeçar i Gentës: Nuk u besoj dot syve
“Shpresoj të jenë fotomontazhe”

Për një vëlla, natyrisht që nuk është e lehtë të flasë për motrën e tij, kur është fjala për foto të tilla. Por Elton Gjalpi, vëllai dy vite më i vogël i Gentës, i cili jeton në Greqi, nuk ngurron të shprehë mendimin e tij. Ai thotë se me Gentën takohet 2-3 herë në vit, dhe me aq sa e njeh, nuk beson kurrë se ajo mund të marrë guximin të realizojë foto të tilla, aq më tepër t’i publikojë ato në një rrjet social.
Si po të duket Genta në lojë, po e ndjek rregullisht?
Deri tani ka ecur shumë mirë, por nuk e di më vonë. Unë për vete isha dakord qe Genta të hynte në BB, edhe familja jonë ishte kundër.
I ke dëgjuar rrëfimet e saj për të dashurin jashtë, ke qenë në dijeni të asaj historie?
I kam dëgjuar, dhe faktin që ai e dhunonte nuk e dija, e kam mësuar nga BB.
Si je ndier, çfarë dije ti për lidhjen, e ke njohur atë djalë?
Jam ndier shumë keq dhe me djalin nuk jam takuar ndonjëherë, pasi shumë pak kam qëndruar në Shqipëri.
Ndërkohë që javën e kaluar u botuan disa foto në gazeta, ku Genta shfaqej e zhveshur. Çfarë komenti ke?
Unë mendoj që janë fotomontazh 100 për qind. Nuk u besoj sajimeve të tilla, pasi me sa e njoh unë Gentën ajo kurrë nuk do të bënte foto të tilla.
Ndërkohë si e sheh Gentën në lidhje me meshkujt e tjerë në BB5? Mendon se sillen mirë?
Pjesa më e madhe nuk sillen mirë me të, vetëm një pjesë e vogël sillen siç duhet. Ata që nuk sillen mirë janë Liami, Edgari dhe Vlashi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here