Home Sport Ujkani le kombetaren, inatoset De Biazi

Ujkani le kombetaren, inatoset De Biazi

476
0

Samir-UjkaniPranimi i ftesës së trajnerit të Kosovës, Albert Bunjaku, nga Samir Ujkani nuk duket se është pritur mirë jo vetëm nga federata jonë, por edhe nga trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi. Mësohet se ky i fundit është shqetësuar dhe nervozuar njëkohësisht më së pari me faktin se lojtari nuk është konsultuar fare me teknikun dhe federatën për këtë vendim, kjo nisur edhe nga fakti se Ujkani është pjesë e ekipit tonë përfaqësues. Pavarësisht se në ndeshjet e gjysmës së dytë të sezonit të kualifikimeve për Botërorin 2014 ai ishte veçse zëvendësuesi i Berishës. Natyrisht, kjo erdhi jo vetëm për shkak të formës së shkëlqyer të portierit aktual të Lacios, por edhe prej performancës nën nivel të Ujkanit, sidomos në ndeshjen ndaj Islandës në Tiranë.

Previous articleBarça mposht City-n me rrezultatin 2-0
Next articleUkraina drejt luftes civile, dhjetra te vdekur e te plagosur

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here