Home Rajoni Shkup, tifozët maqedonas djegin flamurin shqiptar

Shkup, tifozët maqedonas djegin flamurin shqiptar

1031
1

Tifozët maqedonas i kanë vënë flakën flamurit shqiptar, gjatë ndeshjes së basketbollit mes Rabotniçkit e KB Liria të zhvilluar sot në Shkup.

Agjencia e lajmeve INA raporton se gjatë ndeshjes janë dëgjuar fillimisht thirrje antishqiptare si: “Shqiptar i vdekur, shqiptar i mirë”, “Dhoma gazi për shqiptarët”, dhe më pas tifozët maqedonas i kanë vënë flakën flamurit shqiptar.

Skena e ngjashme me atë të pak muajve më parë në Romë, ku tifozët serbë i vunë flakën flamurit shqiptar përpara syve të mijëra njerëzve, ka tronditur sërish sot shqiptarët.

Siç njofton agjencia e lajmeve INA, të vetmit që kanë reaguar ndaj aktit vandal kanë qenë lojtarët dhe drejtuesit e skuadrës së “KB Lirisë”.

1 COMMENT

  1. Maqedonasit e para pune quhen fyrom….
    dhe e dyta Skopjani le te themi jan ata qe duhet te ken turp pasi ne i kemi ndihmuar shum dhe bejne nje gj wtw tille , dhe do doja te shtoja qe ndoshta ata duhet ti vene ne nje dhome me gaz dhe ti djegin..
    faleminderit shum…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here