Home Bota Serbi, rrezohet nje helikopter ushtarak, 7 viktima

Serbi, rrezohet nje helikopter ushtarak, 7 viktima

997
0

serbi-helikopterNjë helikopter i ushtrisë serbe, i cili po mbarte një foshnje të sëmurë për në Beograd, është rrëzuar pranë aeroportit kryesor të kryeqytetit serb.

Ministria e Mbrojtjes e Serbisë ka thënë se shtatë njerëz kanë qenë në bord, në mesin e tyre katër anëtarë të ekuipazhit, dy infermiere dhe foshnja.

Radiotelevizioni i Serbisë raporton se të gjithë personat ne bord besohet se kanë vdekur. Helikopteri, prodhim rus, është nisur nga rajoni i Rashkës.

Shkak i aksidentit raportohet të ketë qenë mjegulla e dendur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here