Home Bota Oslo, Anders Breivik sot në gjykatë

Oslo, Anders Breivik sot në gjykatë

706
0

I dyshuari i masakrës në Norvegji, ku mbetën të vdekur 93 persona, Anders Breivik,do të paraqitet para një gjykatë në Oslo, në një seancë dëgjimore. Breivik ka thënë se krimin e ka kryer i vetëm dhe gjithçka e kishte planifikuar më parë.
Policia dhe avokati i tij, kanë thënë se 32-vjeçari norvegjez ka pranuar se ka kryer sulmin, ku u vranë të paktën 93 persona.

Breivik, u ka thënë hetuesve se ai vetë kishte kryer sulmet. Mediat raportojnë se autori i krimit ka pasur lidhje të dikurshme ekstremiste dhe anti-islamike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here