Home Kuriozitete Oazi i Detit, anija krociere me e madhe ne bote

Oazi i Detit, anija krociere me e madhe ne bote

2302
3

Oazi i detit ka filluar në dhjetor 2009. Oazi i detit është anija me e madhe dhe më revolucionare në botë me futjen e konceptit të lagje të re nga Royal Karaibe, i cili do të sigurojë pushuesit me mundësi që të kërkojnë përvoja relevante në shtatë zonat e bazuar në stilin e tyre personale, preferencat ose disponimi. Oazi i detit është 65 metra (213 feet) më sipër vijës së ujit, si dhe masat e 1180 ft 154 ft e gjatë dhe të gjerë dhe ka kapacitet për të akomoduar 6360 pasagjerë dhe 2160 anëtarë të ekuipazhit. Oazi i detit do të jetë një qytet luksoz udhëtimi, i kompletuar me rrugët tregtare, bare, restorante, një amfiteatër të madhësinë e një fushe futbolli.

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here