Home Bota Merkel mbështet integrimin e Ballkanit

Merkel mbështet integrimin e Ballkanit

688
0

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbështetur Malin e Zi dhe vendet fqinje në synimet e tyre për t`iu bashkuar BE-së.

Komentet e Merkelit u bënë gjatë takimit me homologun e saj malazez, Igor Lukshiq.

“Shpresojmë se do të kemi bisedime konstruktive mes Kosovës dhe Serbisë”, tha Merkel duke folur për rajonin e Ballkanit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here