Home Kuriozitete Meksike, nga çiftimi i zebres me gomarin, lind nje “zomar”

Meksike, nga çiftimi i zebres me gomarin, lind nje “zomar”

586
0

zomarNë Tamaulipas të Meksikës ka lindur një ‘zomar’. Kafsha e rrallë lindi pas një çiftimi mes zebrës dhe gomarit.

Zomari është quajtur Khumba dhe peshon 26 kilogram. Siç mund të shihet edhe në video kafsha ka këmbët e zebrës me vija të zeza dhe trupin ngjyrë kaf.

Vogëlushi jeton më të ëmën në kopshtin zoologjik të qytetit ndërsa i ati është një gomar i cili jeton në një fermë pranë.

Ai mund të shihet ndërsa pi qumësht nga nëna dhe vrapon rreth e rrotull nga gëzimi.

Më parë shkencëtarët kanë arritur të çiftojnë balenën me një delfin, arriun e murmë me një ari polar apo dhe një kalë me një zebër.

Video e hedhur në internet ka marrë mijëra klikime brenda pak ditësh.

Previous articleMakina luksoze ne pronesi te 19-vjecarit Plaku
Next articleRrezohet ekskavatori gjate punes, humbin jeten 3 persona

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here