Home Bota Itali, ekzekutohen 2 shqiptarë

Itali, ekzekutohen 2 shqiptarë

403
0

Dy shqiptarë janë ekzekutuar mbrëmjen e së shtunës në një klinikë mjekësore në Pavia, rajoni i Lombardisë.
Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane të cilat theksojnë se dy shqiptarët, përkatësisht të moshës 36 dhe 25 vjeç janë qëlluar me kallashnikov.
Sipas mediave italiane gjatë atentatit ka mbetur i plagosur edhe një tjetër person, kombësia e të cilit nuk bëhet i ditur ende.
Ndërkohë policia italiane ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Previous articleSulmohet Ambasada e Maqedonisë, Jahjaga: Të dënohen autorët
Next articlePrençi gjobit shefin e komisariatit të Bulqizës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here