Home Sport Interi shkarkon trajnerin Gasperini

Interi shkarkon trajnerin Gasperini

560
0

Interi ka shkarkuar trajnerin Gian Piero Gasperini. Ky është lajm i fundit nga kampi zikaltër ku thuhet se Gasperini nuk do të jetë më trajner i Interit dhe skuadra momenalisht do të udhëhiqet nga ndihmësit Daniele Bernazzani dhe Giussepe Baresi. Sipas mediave italiane presidenti Moratti thuhet të ketë filluar bisedimet e para me Claudio Ranierin dhe se një marrëveshje e tillë shumë shpejtë do të përfundoj. Shkarkimi erdhi pasi ish-njeriu i Juves nuk fitoi asnjë ndeshje zyrtare me Interin. Humbi Superkupën me Milanin, humbi Tranzonsporin, humbi ndeshjen ndaj Novarras e Palermos dhe barazoi me Romën

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here