Home Bota Hollande: Duhet nderhyre ne Siri edhe pa Britaninë

Hollande: Duhet nderhyre ne Siri edhe pa Britaninë

404
0

avionPresidenti francez, Francois Hollande ka deklaruar se do te marre pjese ne veprimet kunder Sirise megjithe kundershtimin e Britanise.

Lajmi, publikuar ne mediat e huaja i referohet nje deklarate te dhene nga Hollande sot, nje dite pas vetos se Britanise per te mos marre pjese ne nderhyrjen ne Siri.

Hollande ka shtuar se sulmi kimik ne Siri nuk duhet te lihet pa u hetuar dhe kesaj i duhet shkuar deri ne fund.

Previous articleMandatet e Ministrave, do te dorehiqen pa rrezikuar mazhorancen
Next articleRaporti i CIA, ja pse e ka kryer sulmin Siria

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here