Home Sport Hidhet shorti i Champions League

Hidhet shorti i Champions League

555
0

champions_leaguGrupe “ferri” dhe short spektakolar në fazën e grupeve të Champions League. Goglat e hedhura në Monako të enjten pasdite kanë vënë përballë njëri-tjetrit klubet më në zë në futbollin europian, duke na dhuruar përplasje yjesh në kompeticionin më të rëndësishëm për klube në kontinentin plakë. Spikasin përballjet italo-spanjolle, Real Madrid-Juventus dhe Barcelona-Milan, të cilat do të mbajnë përpara televizionit miliona fansa në të gjithë botën. Por edhe sfidat mes Benfikës dhe PSG, apo Portos dhe Atletiko Madridit priten me shumë interes, pa harruar edhe Arsenal, Borusia Dortmund dhe Napoli, që bëjnë pjesë në të njëjtin grup. Kampionët e Europës në fuqi, Bajerni i Mynihut, ka rënë në një grup relativisht të lehtë. Finalja e këtij sezoni do të luhet në stadiumin “Da Luz” të Lisbonës më 22 maj 2014, ndërsa faza e grupeve fillon më 17-18 shtator 2013.
(e.i/balkanweb)

GRUPI A
Mançester Junajtid
Shakhtjor Donjeck
Bajer Leverkusen
Real Sociedad

GRUPI B
Real Madrid
Juventus
Gallatasaraj
Kopenhagen

GRUPI C
Benfica
PSG
Olimpiakos
Anderleht

GRUPI D
Bajern Mynih
CSKA
Mançester Siti
Pëlzen

GRUPI E
Çelsi
Shalke 04
Bazel
Steaua Bukuresht

GRUPI F
Arsenal
Marsejë
Borusia Dortmund
Napoli

GRUPI G
Porto
Atletiko Madrid
Zenit
Austria Vjenë

GRUPI H
Barcelona
Milan
Ajax
Sëlltik

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here