Home Bota DER SPIEGEL: Shqipëria po rrezikon integrimin evropian

DER SPIEGEL: Shqipëria po rrezikon integrimin evropian

723
0

Në një shkrim të veçantë për Shqipërinë, revista prestigjioze “Der Shpigel” i konsideroi tensionet politike si të rrezikshme dhe që cënojnë integrimin e vendit në BE. Revista gjermane theksoi se Shqipëria vuan përçarjen në dy kampe të politikës ndërkohë që protestuesit e opozitës premtojnë një revolucion. Sipas “Der Shpidel”, Edi Rama u rizgjodh kryebashkiak i Tiranës por KQZ-ja vendosi papritur të rinumërojë votat duke shpallur Lulzim Bashën fitues. Der Shpigel nuk harroi të përmendë edhe anulimin e vizitës në Tiranë të presidentit të KE-së, Hose Manuel Barroso, duke e lidhur këtë rast me situatën e rëndë pas votimeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here