Home Bota Atentat me kallashnikov ndaj biznesmenit qe shoqerohej me Marina Faren

Atentat me kallashnikov ndaj biznesmenit qe shoqerohej me Marina Faren

814
0

Mentor Ajdini

Mentor Ajdini, biznesmeni shqiptar nga Maqedonia, është qëlluar mbrëmjen e djeshme në mes të Vjenës.

Sipas mediave vjeneze ai është qëlluar me breshëri automatiku në një lokal nga persona ende të paidentifikuar dhe ndodhet në rrezik për jetën në spital.

Ai është i njohur si Toni dhe sipas bashkatdhetarëve atje, është njeriu më i fuqishëm i Vjenës.

Mentor Ajdini

Qytetarë shqiptarë në Vjenë që e njohin atë kanë shkruar pranë redaksisë së JOQ dhe konfirmojnë se ai ndodhet në rrezik për jetën.

Ajdini njihet për pastrim parash, madje ka dhjetra lokale të tijat në të gjithë Vjenën dhe sipërmarrje të ndryshme.

“Toni” nuk është emër i panjohur për mediat shqiptare. Ai u përfol si personi që ndau Marina Farën nga i dashuri, madje ata u shfaqën bashkë në një lokal atje.

Previous articleTirane, taksia godet 62-vjecaren, humb jeten ne spital
Next articleShqiperia turperohet nga modestet e Luksemburgut me rrezultat 2 – 1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here