HYRJE Auto Versioni i ri Grand Cherokee, merrni pjese dhe fitoni

Versioni i ri Grand Cherokee, merrni pjese dhe fitoni

1
239

Jeep do nxjerre se shpejti versionin e ri Grand Cherokee dhe ka hapur një garë në internet për te dhënë atij një emër.

Tani për tani, Jeep Grand Cherokee e ka paraqitur si një koncept, por thotë se parashikon dergimin e tij në dyqane këtë pranverë – që nënkupton se vendimi i prodhimit tashmë është bërë.

Koncepti fillon me versionin 4×4, paketë Grand Cherokee Laredo X, pastaj shton ngjyren e zeze teper te vecante, një grilë dhe të disqe alumini te pikturuar në ngjyrë të zezë me shkëlqim. Nuk ka ndryshime mekanike.

SUV u paraqit ne fillim të mërkurën në Auto Show Houston. Një version i pikturuar e kuqe e thellë qershi do të shfaqet të enjten në Auto Show Uashington.

Jeep ka hapur nje konkurs “Ride My Name” për konceptin. Tre finalistët do të zgjidhen nga prezantimet, me një votim në internet per përcaktimin e fituesit. Çmimi është një shans për të fituar një 2012 Jeep Grand Cherokee. Ju mund të gjeni detajet e garës në www.jeep.com/namemyride.

1 Koment

  1. Pershendetje vetura eshte e dizajnuar maximaliaht profesional andaj edhe emrin duhet ta ket PROFESIONAL….TUNG

Përgjigju

Please enter your comment!
Please enter your name here