Home Bota Zyrtarizohet vrasja e “trurit” te sulmeve ne Paris

Zyrtarizohet vrasja e “trurit” te sulmeve ne Paris

624
0

terroristAbdelhamid Abaaoud i dyshuar si koka truri i sulmeve terroriste që tronditën Parisin mbrëmjen e 13 nëntorit është vrarë nga policia gjatë aksionit në Saint Denis
29 vjeçari u identifikua falë shenjave të gishtërinjve sipas Prokurorit të Përgjithshëm të Parist.

Terroisti u vra në apartamentin e rrethuar nga policia mëngjesin e së mërkurës ku u zhvillua një aksion i gjatë nga forcat e policisë dhe ku mbetën të vrarë dy persona e u plagosën 2 të tjerë.

Mediat ndërkombëtare por edhe ato lokale e kanë bërë me dije faktin se ai ishte një ndër dy të vrarët e aksionit të Saint Denis që dpas përfundimit të tij por organet zyrtare nuk janë nxituar në publikimin e lajmit por kanë pritur analizat e ADN së tij për ta vërtetuar.

20- vjecari Abdelhamid Abaaoud, një militant belg akuzohet se ka orkestruar sulmet e koordinuara të premten . Policia fillimisht mendoi se ai ishte në Paris, por mbas disa hetimeve rezultoi se ai ishte në një shtëpi në periferi të Francës,në ST. Denis.

Previous articleLedio Mehmeti, modeli shqiptar qe la modelingun per te shkuar ne Siri
Next articleBE forcon kontrollet ne vendet e Schengenit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here