Home Kuriozitete Zemra e lopes i shpeton jeten 1-vjecarit

Zemra e lopes i shpeton jeten 1-vjecarit

735
0

bebeNjë foshnjë e lindur me dy vrima në zemër ka mundur të festojë ditëlindjen e tij të parë falë zemrës së një lope. Ruben Weber-Jackson, nga Beverley, Yorkshire, kishte probleme të mëdha me frymëmarrjen për shkak të dy vrimave në zemër.

Por falë një ndërhyrje të rrallë kirurgjikale me indet e zemrës së një lope vrimat janë zhdukur dhe ai gëzon shëndet të plotë. Kur Ruben lindi vitin e shkuar, prindërit e tij menduan se ai ishte një bebe e shëndetshme.

“Ai ishte i kuq dhe çdo gjë dukej se shkonte më së miri. Kishte ndonjë problem të vogël me frymëmarrjen por askujt nuk i shkoi në mendje që mund të ishte diçka shqetësuese.”- shprehen nëna e tij 29-vjeçare. “ Kujtoj që ishte një fëmijë shumë i qetë që flinte shumë”

Por pas dy javësh ata panë se fëmija e tyre kishte probleme me frymëmarrjen. Situata e djalit u ndërlikua akoma në shumë, por falë operacioneve dhe zemrës së lopës, ai është në gjendje shumë të mirë shëndetësore dhe jashtë rrezikut për jetën.

Previous articleNë Siri luftojnë 400 shqiptarë, 28 të vrarë
Next articlePiramidat, do shlyhen rreth 30% e kreditorëve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here