Home Aktualitet Aksident ne aksin Tiranë-Vorë, 4 të plagosur njëri në vdekje klinike

Aksident ne aksin Tiranë-Vorë, 4 të plagosur njëri në vdekje klinike

341
0

aksidentNjë aksident ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në segmentin Tiranë-Vorë, pranë “Aurora Group”. Pas përplasjes së dy automjeteve, njëra nga makinat ka rënë në kanal dhe si pasojë janë plagosur katër persona.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:30, të së mërkurrës (17.07.2013) dhe nga aksidenti kanë mbetur të plagosur katër personatë cilët ndhodhen në Spitalin Ushtarak, njëri prej tyre ka kaluar në vdekje klinike.

Menjëherë në vendngjarje kanë mberitur 3 automjete policie dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes ndërsa të 4 plagosurit ishin transportuar me pare me autoambulace drejt spitalit.

Pjeset e automjetit që ka përfunduar në kanal, si xhama të thyer apo parakolpi janë shpërndare disa metra në zonë për shkak të forces së madhe të aksidentit.

Previous articleBoeing 787 Dreamliner fillon fluturimin
Next articleRritet perseri siguracioni i makinave

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here