Home Aktualitet Vlorë, sekuestrohen 150 kg kanabis sativa

Vlorë, sekuestrohen 150 kg kanabis sativa

514
0

150 kg lëndë narkotike kanabis sativa e presuar është ndaluar nga policia në portin e Vlorës. Sasia e lëndës narkotike ishte fshehur në pjesën e poshtme të një trajleri që transportonte frutave e ndarë në 100 pako 1.5 kg. Mjeti ishte mbushur me arka bosh dhe prej drejtuesit të tij supozohej se do të kthehej i furnizuar nga Italia.

Mjeti i tonazhit të  rëndë ishte me targa të fierit dhe drejtohej nga Eduart Muka 32 vjec i cili është vënë në pranga nga policia. Ndërkohë është marrë një pyetje i ndaluari për të zbuluar lidhjet dhe bashkëpunëtorë e tjerë në këtë trafik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here