Home Aktualitet Vlorë, mbytet anija me vela, shpëtohen 2 gjermanët

Vlorë, mbytet anija me vela, shpëtohen 2 gjermanët

558
0

Dy turistë gjermanë i kanë shpëtuar mrekullisht mbytjes në det pasi dëmtimit që pësoi varka e tyre turistike në afërsi të Palasës.

Sot pasdite rojat bregdetare janë njoftuar për dy turistë gjermanë që kanë kërkuar ndihmë pasi anija e tyre e vogël me vela më të cilën ata udhëtonin përgjatë bregdetit shqiptar po rrezikonte mbytjen. Per shkak te nje demtimi ne Palase, anija nisi te fuste uje ndersa pushuan se punuari dhe motoret. Fatmirësisht rojat bregdetare dhe Guradia di Finanza pasi moren koordinatat e sakta kanë mbërritur në kohë duke shpëtuar 2 gjermanët, emrat e të cilëve ende nuk bëhen të ditur. Konfirmohet se dy gjermanët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe se jane shoqeruar për akomodim në qytetin e Himarës.
Rojet bregdetare me ndihmen e Guardia di Finanza munden te terheqin anijen, por as vetem 100 metra te pershkruara ne det, anija luksoze eshte zhytur teresisht ne det per shkak te ujit te shumte qe kishte ne brendesi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here