Home Sport Shqiperia humbet 4 pozicione ne renditjen e FIFA-s

Shqiperia humbet 4 pozicione ne renditjen e FIFA-s

798
0

renditja-fifaKombëtarja Shqiptare e Futbollit ka humbur 4 pozocione në renditjen e përgjithshme të FIFA-s, pavarësisht fitoren me Armendinë dhe kualifikimit historit në Europian.

Kuqezinjtë pozicionohen në vendin e 36 më 723 pikë në klasifikimin e këtij muaji në renditjen e FIFA-s.

Belgjika ngjitet në krye më 1440 pikë, e ndjekur pas nga Gjermania, ndërsa Argjentina në të tretin më 1383 pikë.

Portugalia e Ronaldos mban vendin e katërt, e ndjekur nga Kili, ky i fundit ka fituar 4 pozicione. Ndërkohë Spanja pozicionohet në të 6-in, ku pas lë Kolumbinë, Brazilin dhe Anglinë.Italianët e Kontes janë ngjitur në vendin e 13-të, ndryshe nga Holanda e cila ka zbritur në të 16-in.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here