Home Sport Shqiperi – Serbi, nis shitja e biletave online, ja cmimet

Shqiperi – Serbi, nis shitja e biletave online, ja cmimet

691
0

shqiperi-serbiDalin në treg biletat për ndeshjen e 8 tetorit ndaj Serbisë. Federata Shqiptare e Futbollit, njofton sot të gjithë tifozët dhe të interesuarit se ka filluar tashmë online shitja e biletave për ndeshjen Shqiperi – Serbi, e vlefshme për kualifikimin e kampionatit Europian Euro 2016. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” në datën 08 Tetor, ora 20.45. Ajo që bie në sy është se Federata nuk ka ndryshuar çmimet për këtë përballje e cila ka një rëndësi tejet të veçantë, por ka vendosu të jenë të njëjtat siç kanë qernë përgjatë gjithë eleminatoreve.

Biletat mund te blihen ne faqen zyrtare te FSHF ne linkun:
https://bileta.fshf.org/biglietteria/listaEventiPub.do?lang=sq
Çmimet e biletave per kete ndeshje janë si me poshtë:
Tribunat C2, G2 = 1.000 leke
Tribunat C1, C3, G1 = 1.500 leke
Tribunat D, F = 2.000 leke
Tribuna E = 3.000 leke
Tribunat B1, B5 = 6.000 leke
Tribunat B2, B4, A1, A4 = 8.000 leke
Tribuna A2, A3, B3 = 10.000 leke

Si edhe ne ndeshje te meparshme, njoftohen te gjithe tifozet se stadiumi Elbasan Arena eshte i pajisur me sistemin elektronik te kontrollit te biletave dhe biletat kane elemente sigurie të nivelit më të lartë, te dukshem dhe te padukshem ne sy te lire. Sistemet e kontrollit të biletave në hyrjet e stadiumit janë të kompjuterizuara. Biletat per kete event do te jene te personalizuara dhe per asnje arsye, asnje person i cili nuk do te mbaje nje bilete me emrin e tij mbi bilete nuk do te lejohet te hyje ne stadium.
Listat nominative te personave te pajisur me bilete do t’I komunikohen Policise se Shtetit per te mundësuar identifikimin dhe ndalimin e te gjithe personave problematike apo te dyshuar si potencialisht te rrezikshem per mbarevajtjen dhe sigurine e eventit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here