Home Aktualitet Papa Françesku firmos shenjtërimin e Nënë Terezës

Papa Françesku firmos shenjtërimin e Nënë Terezës

530
0

1458040039TerezaPapa Françesku ka firmosur dekretin e ditës së shenjtërimit të Nënë Terezës.

Kështu, ikona shqiptare e humanizmit do të shenjtërohet më 4 shtator 2016, në Bazilikën e Shën Pjetrit.

Nënë Tereza ndërroi jetë në shtator 1997 dhe u lumturua në 2003 nga Papa Gjon Pali II.

Previous articleTrekendeshi i Bermudes nuk eshte me nje mister
Next articleRama: Transformuam Policinë e Shtetit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here