Home Bota Shperthimi ne metrone e Shën Petersburg, ja momenti i sulmit

Shperthimi ne metrone e Shën Petersburg, ja momenti i sulmit

1063
0

Këto janë imazhet e para që tregojnë masakrën që ndodhi në një metro në Shen Petersburg, pasi një bombë shpërtheu duke vrarë 11 njerëz dhe duke plagosur 50 te tjere. Mediat kane publikuar edhe pamjet e para nga momenti kur ndodhi sulmi, qe mund ta shihni ne videot me poshte:

E teksa po ashtu mund te shihni imazhet e renda që tregojnë organe të trupit, gjak, rrënoja dhe mbeturina të shpërndara në të gjithë trenin, i cili u godit nga shpërthimi i një bombë me gozhdë teksa që po udhëtonte mes stacioneve Sennaya dhe Sadovaya.

Njeriu me mjekër, i cili u identifikua fillimisht në pamjet e kamerave te sigurise dhe mendohej si i dyshuari kryesor, eshte vetëdorëzuar në polici dhe insiston se është i pafajshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here