Home Aktualitet Shkarkohen gjithë drejtorët e Policise, Hysni Burgaj jep dorëheqjen

Shkarkohen gjithë drejtorët e Policise, Hysni Burgaj jep dorëheqjen

660
0

tahiriMinistri i Brendshëm, Saimir Tahiri zëvendësoi sot një pjesë të strukturës drejtues të policisë së kryeqytetit. Emërimet prekin strukturën e policisë në Tiranë dhe në gjithë qarqet e vendit.

Nga detyra është liruar kreu i policisë së Tiranës, Bernard Caushaj, në vend të tij është emëruar Ardian Çipa. Sokol Bizhga është emëruar nëndrejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit.

Jep doreheqjen nga detyra e kreut te Policise se Shtetit, Hysni Burgaj. Burime zyrtare thonë se Artan Didi do te propozohet për postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit në vend të Hysni Burgaj. Hysni Burgaj emërohet drejtor i Akademisë së Policisë.

Pas shkarkimeve si drejtues të sektorëve të ndryshëm të policisë, shumë ish-krerë janë emëruar specialistë të thjeshtë në sektorë policorë.

Menjëherë pas bërjes publik të lajmit të krerëve të rinj të policisë, ministri i Brendshëm Tahiri i është drejtuar zyrës së kryeministrit Edi Rama ku po zhvillon një takim me dyer të mbyllura.

Shkarkimi i drejtorit të Policisë së Tiranës vjen pak orë pas takimit që u krye mbrëmjen e së martës në Ministrinë e Brendshme mes kryeministrit Rama dhe ministrit Tahiri.
Kreu i qeverisë Edi Rama mbërriti në Ministrinë e Brendshme rreth orës 21:00 dhe zhvilloi takim me dyer të mbyllura me ministrin Tahiri, kreun e Policisë së Shtetit Hysni Burgaj dhe Bernard Caushaj.
Takimet kanë qenë të veçanta pasi pas largimit të Burgaj nga ministria e Brendshme mbërrin Bernard Caushaj.

KRERET E POLICISE NE QARQE
-Ardian Çipa, emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Tirane
-Ervin Hodaj, emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Fier
– Kastriot Skenderaj, emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Vlore
-Haki Çako, emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Gjirokaster
-Lorenc Panganika, emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Berat
-Ilirjan Balla, emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Kukes
-Perlat Vatoci, emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Diber
-Edmond Tarkaj, ripranohet dhe emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Korçe
-Perlat Çullhaj, ripranohet dhe emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Durres
-Shaban Nexhi, ripranohet dhe emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Shkoder
-Niko Brahimaj, ripranohet dhe emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Lezhe
-Neritan Nallbati, ripranohet dhe emerohet ne detyren Drejtor i Drejtorise Policise Qarkut Elbasan

LEVIZJET E REJA
-Muhamet Rrumbullaku, emerohet ne detyren Shef i Sektorit te Programeve Mesimore ne Qendren e Formimit Policor
-Altin Qato, emerohet ne detyren Zv/Drejtor i Pergjithshem ne Departamentin per Sigurine Publike
-Tonin Vocaj, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Nikolin Bala, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Mergim Hoxha, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Gjergj Jorgo, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Pellumb Seferi, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Arjan Bozhaj, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Artan Cuku, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP

-Bernard Caushaj, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Halit Murataj, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Emri Vata, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Programeve Mesimore ne Qendren e Formimit Policor
-Arben Hajdarmataj, emerohet ne detyren Specialist ne Seksionin e Trajnim, Shkollim te Nivelit te Mesem e te Larte Drejtues ne Qendren e Formimit Policor
-Aleks Hajdari, emerohet ne detyren Shef i Sektorit te Trafiqeve te Paligjshme, ne DPP
-Muharrem Furriku, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Programeve Mesimore ne Qendren e Formimit Policor
-Izet Hysa, emerohet ne detyren Specialist ne Seksionin e Trajnim, Shkollim te Nivelit te Mesem e te Larte Drejtues ne Qendren e Formimit Policor
-Saimir Muça, emerohet ne detyren Specialist ne Seksionin e Trajnim, Shkollim te Nivelit te Mesem e te Larte Drejtues ne Qendren e Formimit Policor
-Shkelzen Aliaj, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Astrit Halilaj, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Studimeve Strategjike ne DPP
-Jashar Vrekaj, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Programeve Mesimore ne Qendren e Formimit Policor
-Ilo Keçka, emerohet ne detyren Specialist ne Sektorin e Programeve Mesimore ne Qendren e Formimit Policor
-Besnik Muçmata, emerohet ne detyren Shef i Sektorit te Policise Gjyqesore ne Drejtorine e Forces se Posaçme ne DPP
-Gentjan Shehaj, emerohet ne detyren Shef i Sektorit te Aseteve Kriminale ne DPP

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here