Home Bota SHBA, 7 të vdekur nga sulmi në Universitet

SHBA, 7 të vdekur nga sulmi në Universitet

580
0

Shtatë persona mbetën të vrarë dhe disa të tjerë u plagosën gjatë të shtënave në një kolegj në Kaliforni, bëri të ditur policia lokale.

Zëdhënësja e policisë, Cynthia Perkins ka konfirmuar numrin e vdekjeve pas sulmit në Universitetin e Oikos në qytetin e Oakland.

Vetëm pak çaste më pas një i dyshuar u arrestua në një qendër tregtare në qytetin fqinj të Alamedas.

Universiteti i Oikos është një institucion privat fetar që ofron kurse në teologji, muzikë dhe infermieri.

Nga raportimet e para u dukën se ishin katër trupa të mbuluara me pëlhurë jashtë një prej ndërtesave të universitetit, raportoi “San Francisco Chronicle”. Pamjet televizive treguan njerëz të plagosur duke dalë nga ndërtesat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here