Home Bota Sapo u zgjodh President, Erdogan propozon denimin me vdekje

Sapo u zgjodh President, Erdogan propozon denimin me vdekje

1045
0

Presidenti turk Rexhep Tajip ErdoganPresidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duket se nuk ka dëshirë të humbasë kohë.

Menjëherë pas shpalljes së fitores, edhe pse pa dalë rezultatet zyrtare të referendumit, Erdogan thotë se tani do të diskutojë çështjen e rivendosjes së dënimit me vdekje.

Ai tha se kete do te nise ta diskutoje me kryeministrin dhe liderin e një partie nacionaliste opozitare, shkruan “The Guardian”.

Presidenti tha se ai do ta konsideronte edhe thirrjen e një referendumi mbi këtë çështje nëse është e nevojshme.

Previous articleTurqia i thote “PO” pushtetit absolut te Erdoganit
Next articleA po afron fundi i botes? Ja pikat me te nxehta te planetit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here