Home Sport Roma jashtë Champions League, Manchester City triumfon

Roma jashtë Champions League, Manchester City triumfon

576
0

man-city
Roma jashtë Champions League, ndërsa Manchester City vazhdon rrugën për në kompeticionin më të rëndësishëm për klube.

City fitoi pastër 0-2 në Romë, ndërsa Bayerni në Moskë ndaj CSKA duke e mbyllur i pari grupin, City i dyti, Roma e treta.

Barcelona mundi 3-1 PSG duke rimarrë vendin e parë në grup. Humbja e Sportingut me Çelësin, u ka dhënë të drejtë gjermanëve të Schalkes që të vazhdojnë pas fitores me Maribor.

Në grupin e fundit nuk ka pasur surpriza, teksa Porto dhe Shaktar vazhdojnë më tej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here