Home Politike Presidenti, raundi i dyte ende pa rrezultat

Presidenti, raundi i dyte ende pa rrezultat

463
0

Raundi i dyte i votimit per kreun e ri te shtetit do te jete serish pa kandidat. Kjo eshte konfirmuar ne mbledhjen e Komisionit te Ligjeve, i cili do t’i dorezoje raportin parlamentit per raundin e dyte per votimin e presidentit.
Deputeti PD-se, Viktor Gumi ka konfirmuar se nuk ka ende asnjë kandidat zyrtar për garën presidenciale. Per pasoje, votimi i dyte do të quhet i ezauruar, “votim i kryer pa asnjë kandidat”.
Me anë të një projekt raporti që do t’i paraqesë Kuvendit sot, ky komision deklaron se asnjë deputet nuk ka hedhur firmën në mbështetje të ndonjë kandidati konkret për President. Ne mbledhje kane munguar deputetet e opozites.

Previous articleDaniel Serwer: Kosova dhe Ballkani rrezikojne ndarjen
Next articleProvimi i letersise, ja pergjigjet e sakta

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here